Vítejte na stránkách tradičních limonád, moštů, cideru a pálenek z Rychnova nad Kněžnou

Aktuality

27. 4. 2018

Rychnovský pivovar ožil během tradičního Vítání jara

Akce se velice vydařila, bylo cca 900 platících návštěvníků. Guláše se vařily jako každý rok v kotlících, soutěžních bylo 16 družstev + 1 družstvo loňský vítěz. Počasí se vydařilo, zaměstnancům moc děkujeme za pomoc. Hrála kapela Pružná těla a Modrý den, kterou moc chválíme a návštěvníkům děkujeme za to, že nám i letos zachovali na této akci přízeň. Před bránou bylo Zahradnictví Fléglovi, vystaven vůz byl z Matrixu, prodej cukrovinek Pekárna na plechu - Láry Fáry a prodej uzenin Chlenská uzenina.

image image image image image image

19. 10. 2017

Novinka v naší nabídce: IMUREDLINE - nápojový koncentrát posilující imunitu

Podorlická sodovkárna nově do svého sortimentuje zařazuje nápojový koncentrát Imuredline, který obsahuje Imuregen. Tato látka je jedinečným, klinicky testovaným doplňkem stravy posilujícím imunuitu. Díky němu náš Imuredline napomáhá regeneraci orgamizmu a vaší ochraně.

Doporučená denní dávka pro dospělého člověka IMUREDLINE je obsažena v jednom litru nápoje při deklarovaném ředění.

IMUREDLINE:

DÍKY IMUREGENU POSILUJETE PŘIROZENOU OBRANYSCHOPNOST, VÝKON SVALŮ VČETNĚ SRDCE A URYCHLUJETE REGENERACI.

Nově také vyrábíme JABLEČNÝ MOŠT S IMUREGENEM

image

1. 8. 2017

Rychnovský cider mezi pěti nejlepšími cidery v nezávislém testování pořadu A Dost!

Nezávislé testování internetové televize Stream má již mnoho pravidelných diváků. Jan Tuna si v pořadu A Dost! bere na paškál různé výrobky a ověřuje pravdivost informací psaných na etiketách. V minulém díle srovnával čtrnáct ciderů dostupných na našem trhu a s pomocí prof.Ing.Jany Hajšlové, Csc - vedoucí Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha zjišťoval přítomnost pesticidů a mykotoxinů (plísně) v nápojích, množství konzervantů, barviv a umělých sladidel.

Velice nás těší, že test potvrdil, že náš rychnovský cider spolu s dalšími čtyřmi cidery, většinou od malých producentů, neobsahuje žádná barviva, konzervanty a není přislazován. Naopak nejznámější značky ciderů, ať už dovážené ze zahraničí anebo vyrobené velkými producenty u nás (např. Kingswood, Strongbow anebo Somersby) jsou často dochucovány a dobarvovány.

Na celý díl pořadu se můžete podívat zde:

image

26.3.2017

Vítání jara 2017

image image image

První jarní sobotu jsme již tradičně v našem pivovaru přivítali jaro. Počasí se vydařilo, piva i pálenek bylo dostatek, hudba hrála a gulášky byly jako vždy vynikající.

Pořadí oblíbené soutěže ve vaření kotlíkového guláše:

Odborná porota: 1. Nedvědi 2009 - stanoviště 17, 2. MTZ Merklovice - stanoviště 6, 3. The Cannibal - stanoviště 2, 4. Prasopeč - stanoviště 3,           5. Uniprint - stanoviště 8

Laická porota: 1. Nedvědi 2009 - stanoviště 17, 2. Růže s trním - stanoviště 13, 3. Uniprint - stanoviště 8, 4. Vokouni - stanoviště 9, 5. Jateční skotáci - stanoviště 7

14. 9. 2016

Rychnov se rozloučil s létem

image image

V sobotu 10. září jsme se v našem pivovaru již tradičně ukončili letní sezonu během tradičních oslav Loučení s létem.

Letošní akce se i přes vysoké teploty rozloučilo více než 1.100 lidé z Rychnova a dalších měst. Návštěvníci vypili jeden tank piva a přes sto litrů cideru. Také pálenky a mošty tekly proudem. Na programu byly pivní soutěže jako otevírání lahví, koupení sudu a pití piva brčkem. Na naši dvorní kapelu Combi se tančilo až do ranních hodin.

Všem děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou při dalších akcích naší sodovkárny.

16. 7. 2016

Otevření Podorlické pivní cyklostezky

V sobotu 23. července jsme otevřeli První podorlickou pivní cyklostezku, která spojuje významné pivovary regionu - náš Městský podorlický pivovar, pivovar Rampušák v Dobrušce a pivovar Clock v Potštejně s letoviskem Studánky. Trasa, která vede krásnou podorlickou přírodou Vás zavede také do domku F. L. Věka anebo na Zámek Doudleby. V každém pivovaru můžete ochutnat místní pivo a další regionální speciality.

image image

Délka celé cyklostezky je přibližně sto kilometrů, ale může být rozdělena na kratší úseky s cílovou zastávkou v některém z pivovarů. Stezka vede po místních zpevněných a občas nezpěvněných komunikacích, a proto není vhodná pro silniční speciály. Na trase jsou rozmístěny informační tabule, kde se návštěvníci dozví zajímavosti o jendoltivých pivovarech a historii regionu.

Mapu cyklostezky obdržíte v cílových místech - IC Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a Vamberk anebo si jí můžete stáhnout z webových stránek www.podorlickapivnicyklostezka.cz.

Pro všechny nadšené cyklisty jsme připravili soutěž při které na jednotlivých stanovištích stezky sbíráte razítka do Vaší mapky. Pokud budete mít svou mapku označenou minimálně dvěma pivovarskými razítky, jež naleznete ve schránkách u cílových míst, obdržíte odměnu v podobě zlatavého moku. Podrobnosti o soutěži, cenách a pravidlech získáte na našem webu.

Pro všechny milovníky sociálních sítí a selfíček jsme připravili ještě jednu speciální soutěž. Více se o ní dozvíte na facebookovské stránce.

14. 4. 2016

Slavnostní otevření Pivního šenku se blíží

Zima už definitivně skončila a jaro je v plném proudu. K prvním slunečním dnům již neodmyslitelně patří slavnostní zahájení sezony v Pivním šenku a otevření První podorlické pivní stezky. Obojí se uskuteční v neděli 24. dubna od 14:00.

Akce začne posezením v Pivním šenku, který se nachází v areálu sodovkárny a Rychnovského pivovaru. Na čepu bude polotmavý Kaštan za pouhých 20Kč a k dostání budou samozřejmě také produkty naší sodovkárny. Zejména pálenky jistě přijdou vhod. K posezení bude hrát živá hudba. Po zhruba půl hodině vyrazíme na stezku, která spojuje náš areál s vyhlášeným prvorepublikovým Letoviskem Studánky. Tato naučná stezka je dlouhá přibližně pět kilometru a vede od areálu Rychnovského pivovaru přes Panskou Habrovou a lesopark Včelný. Po cestě Vás seznámíme se zajímavými místy v okolí Rychnova nad Kněžnou a zastavíme se i u poustevníka.

V cíli pak na Vás bude čekat občerstvení v podobě dobře vychlazeného rychnovského piva, kterým můžete spláchnout jitrnice, klobásy, guláš či buchty připravené Hotelem Studánka.

Poslední dubnovou neděli na se Vás těšíme!

image

20. 3. 2016

Rychnováci opět přivítali jaro

Třetí březnový víkend již tradičně patří oslavám Vítání jara, které náš pivovar pořádá ve spolupráci s Podorlickou sodovkárnou. I letos jsme si spolu s našimi hosty užili krásný den plný příjemné atmosféry, hudby a kvalitního piva. Kromě obvylého Zilvara, Kaštana a Kněžny jsme uvařili i sváteční Kvadrian a velikonoční Habrovák. Také ovocné pálenky, mošty a limonády tekly proudem. I když je hlad pouze převlečená žízeň, nezapomněli jsme ani na klasické občerstvení. Vedle lahůdek z tradiční staročeské zabíjačky, si hosté mohli pochutnat i na zvěřinových specialitách z Farmy Třebešov.

image

Hlavním bodem programu byla, jako každý rok, soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Počet soutěžních družstev každý rok roste, a tak jsme letos mohli ochutnat šestnáct vynikajících gulášů, přičemž loňští vítězové Madaros Cehul vařili mimo soutěž. Kromě chuti jsme hodnotili také pořádek kolem ohniště, týmový stejnokroj a dodržené mnosžství. Odborná porota nakonec ohodnotila jako nejlepší Guláš zrzavého Orma od Skotáků. Cenu jim předala místostarostka Rychnova paní Jana Drejsklová. Na dalších místech se pak umístily guláše Vokounů, Sekáčů, Nedvědů a Rychlíků. Návštěvníkům zase nejvíce chutnal ten od Uniprintu.

K tanci a poslechu hrály Pružná těla z Vamberka a naše dvorní kapela Combi v čele s oblíbenou Annou Schůtovou. „Jsme moc rádi, že i přes chladné počasí se nádvoří našeho pivovaru zaplnilo v již dopoledních hodinách," říká majitel pivovaru Jan Mikš. „Jaro jsme letos přivítali s třinácti sty hosty, kteří vypili přes tisíc pět set litrů našeho rychnovského piva," doplňuje ho organizátor akce Tomáš Konvalina.

Na krátkou reportáž z celé akce se můžete podívat zde anebo zde.

1. 11. 2015

Naše slivovice získala ocenění Česká chuťovka

image

S potěšením Vám oznamujeme, že naše Podorlická slivovice získala ocenění Dobrý potravinářský výrobek Česká chuťovka. To uděluje komise nezávislých odborníků. Garantem soutěže je Výzkumný ústav potravinářský. Soutěž si klade za cíl především pomoci spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Výrobcům naopak pomáhá proniknout s výrobky, které splňují vysoké chuťové parametry, do povědomí spotřebitelů. Umožňuje dát o sobě vědět i malým a středním výrobcům, kteří jinak nemohou konkurovat velkovýrobcům v nákladech na reklamu. Jsme velice rádi, že tuto odbornou porotu zaujala naše slivovice vyráběna výhradně z ovoce a bez přidaného etanolu či aromat.