Vítejte na stránkách tradičních limonád, moštů, cideru a pálenek z Rychnova nad Kněžnou

Naše produkty

Za více než dvacet let provozu Podorlické sodovkárny s.r.o. se nám podařilo vybudovat velmi rozmanité portfolio produktů. Ať už jsou to limonády, mošty či pálenky, jedno mají společné. Vyrábíme je s láskou, podle tradičních postupů a z těch nejlepších surovin. V současné době máme sedmnáct zaměstnanců a vysoký podíl ruční práce, díky kterému udržujeme kvalitní a autentickou chuť všech našich nápojů.

Když v roce 1993 získal současný majitel areál naší společnosti v restituci zpět, stál před těžkým rozhodnutím. Jak objektu navrátit jeho zašlou slávu? Kde získat finance na rekonstrukci? Pokračovat v produkci sodovek anebo se co nejrychleji snažit o obnovu vaření piva, které má v jeho rodině bohatou tradici? Jan Mikš se rozhodl pokračovat ve výrobě sodovek a ze zisků financovat úpravy areálu a později výrobu rozšiřovat.

image

K sodovkám nejprve přidal v roce 1995 výrobu sirupů. Limonády i sirupy vyrábíme pouze z cukru, který si sami rozpouštíme, takže na rozdíl od mnoha jiných společností nepoužíváme žádná umělá sladidla ani cukry tekuté. Nejprodávanější je naše Malina. Limonáda Kofeina se zase pyšní zaregistrovanou ochrannou známkou. Bližší informace o našich limonádách a sirupech si můžete přečíst zde.

image

V roce 2001 jsme sortiment rozšířili o mošty. Na naše mošty jsme právem hrdí. Pravidelně vyhrávají v soutěži Česká chuťovka a Dětská chuťovka, mají titul Regionální potravina a Potravina Královéhradeckého kraje. V současné době vyrábíme sedm druhů moštů. Používáme ovoce a zeleninu z podhůří Orlických hor od velkopěstitelů. Nepřidáváme do nich žádné konzervanty, sladidla, aroma či vodu. Naše mošty jsou bez „Éček“. Díky pasteraci mají mošty záruku jeden rok. Zpracovávané směsi odrůd se vždy liší, proto je každá šarže originální svou chutí a aromatem. Podrobnější informace o našich moštech získáte zde.

image

Šťavnaté ovoce z podhůří Orlických hor používáme také k produkci pálenek v naší pěstitelské palírně. Vyrábíme vlastní pálenky, ale pěstitelům zpracujeme i jejich ovoce. Naše pálenky jsou čistě přírodní destiláty bez přidaného lihu nebo aromat. Destiláty mají kolem 50% alkoholu, ale hlava vás z nich bolet nebude. Používáme pouze ovoce nejvyšší kvality od velkopěstitelů. V současné době vyrábíme slivovici, jablkovici, hruškovici, meruňkovici, třešňovici, višňovici a pivovici. Díky své kvalitě, surovinám z našeho okolí a vysokému podílu ruční práce mají pálenky ocenění Originální produkt Orlické hory Regionální potravina. Slivovice se navíc pyšní oceněním Česká chuťovka. Další informace o našich pálenkách si můžete přečíst zde.

Posledním přírůstek do rodiny Podorlické sodovkárny je cider. Na jeho výrobu používáme pouze nejlepší odrůdu jablek od velkopěstitele ZD Dolany. Náš cider tedy neděláme z koncentrátu, neředíme ho, nedokyselujeme ani nearomatizujeme tak, jak to dělají někteří velkovýrobci. Jedná se o další čistě přírodní produkt naší sodovkárny.  Obsahuje 4,5% a 6% objemových alkoholu a jeho chuť si zamilujete. Chcete-li se o něm dozvědět více, klikněte sem.